Drodzy klienci, 
Już w niedługim czasie nasz sklep internetowy będzie znowu działał, trwają prace. Do tego czasu można zamawiać telefonicznie lub mailowo biuro@biomaniac.pl, tel. 71 7975010.VITALAKT VIVO

Nowy

Żywe kultury bakterii do przygotowania w domu naturalnego jogurtu probiotycznego

Więcej szczegółów

8,57 zł

Więcej informacji

Skład: Lactobacillus acidophilus (szczep śluzowy i nieśluzowy), Leuconostoc lactis, Mikroflora grzybków kefirowych

Wzmocnij odżywianie

Od pozostałych ukwaszonych napojów vitalakt odróżnia się tym, że zawiera więcej rzadkich składników odżywczych: aminokwasów, tryptofanu, cystyny, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i mikroelementów pochodzenia naturalnego, które są niezbędne dla wzrostu i rozwoju organizmu. Z tego względu jest zalecany dla dzieci w okresie wzrostu. Vitalakt jest również wspaniałym stymulatorem odbudowy organizmu po chorobach, urazach i stresach.

Dla dzieci i dorosłych

Produkt ma korzystny wpływ na łaknienie i przemianę materii, normalizuje procesy trawienia, zapobiega chorobom przewodu pokarmowego, pomaga normalizować skład mikroflory jelit po przebytych chorobach. Vitalakt ma działanie immunostymulujące. Jest zalecany jako produkt do codziennego i dietetycznego spożywania dla dzieci od najmłodszych lat do dorosłości.

Vitalakt Vivo polecany jest dla:

 • dla dzieci i młodzieży w wieku 1-18 lat,
 • osób po leczeniu, w trakcie rekonwalescencji,
 • osób chcących poprawić odporność organizmu,
 • osób z alergią,
 • dla dzieci i młodzieży w wieku 1-18 lat,
 • dla osób pragnących schudnąć,
 • osób uprawiających sport, lub mających zwiększony wysiłek fizyczny,
 • osób w trakcie leczenia, szczególnie przyjmujących antybiotyki.

Przygotowanie jogurtu domowym sposobem

 

 

Uwaga!

Wszystkie naczynia, które będą w kontakcie z mlekiem muszą być czyste. Zaleca się, aby najpierw wyparzyć je wrzątkiem.
 1. Buteleczkę zawierającą sproszkowaną Zakwaskę, należy wypełnić do połowy mlekiem o temperaturze pokojowej, zakręcić szczelnie nakrętkę i wstrząsać buteleczką, aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku w buteleczce. Jeżeli trochę proszku sklei się na dnie, należy np. odwrotną końcówką łyżeczki dokładnie rozetrzeć aby rozpuścił się w mleku i uzyskał możliwie drobną konsystencję.
 2. Po przygotowaniu Zakwaski należy przygotować 1 lub 2 litry mleka pasteryzowanego.
  • W przypadku mleka "prosto od krowy" należy je zagotować i schłodzić do temperatury 37-40 stopni C.
  • Mleko pasteryzowane nie wymaga gotowania. Aby uzyskać odpowiednią temperaturą należy 1 litr mleka zagotować, drugi schłodzić w lodówce. Następnie zmieszać mleko ciepłe z zimnym, uzyska się wtedy temperaturę około 37-40°, idealną do namnażania się kultur bakterii. Mleko można też podgrzać do temperatury 37-40° sprawdzając temperaturę kuchennym termometrem.
 3. Następnie należy wlać zawartość buteleczki do przygotowanego wcześniej mleka i dokładnie wymieszać.
 4. Całość można pozostawić w garnku, w którym wcześniej podgrzewało się mleko (garnek będzie oddawał ciepło potrzebne bakteriom do namnażania się). Garnek należy dokładnie przykryć i zaizolować (np. ręcznikiem lub kocem), następnie odstawić w ciepłe miejsce. Mleko z bakteriami można też przelać do naczynia typu termos, słoik z pokrywką lub miski z pokrywką. Aby zapobiec utracie ciepła, naczynie to należy owinąć dużym ręcznikiem lub kocem.
 5. Naczynie należy pozostawić przez 8-10 godzin w ciepłym miejscu, bez przeciągów i w spokoju (nie mieszać). Ukwaszone mleko ma gęstą konsystencję. Jeśli użyto termosu, należy po ukwaszeniu jego zawartość przelać do naczynia do przechowywania np. słoika, miski, itp.

Gotowy produkt przechowujemy w lodówce nie dłużej niż przez 7 dni.

Wszystkie dodatki smakowe, owoce itp. należy dodać do jogurtu bezpośrednio przed spożyciem.

Jogurt można przygotować również w jogurtownicy lub thermomixie – zgodnie z instrukcją dla tych urządzeń.

PRODUCENT: dla VIVO Państwowy Zakład Doświadczalny Instytutu Produktów Spożywczych Akademii Nauk Rolniczych Ukrainy w Kijowie. Importer: Gama-Tech Leszek Marek Krześniak, Wojciechowskiego 39/39, 02-495 Warszawa

Przechowywać w temperaturze +2 do +8 stopni C*

Transport do 10 dni nie szkodzi produktom

Opinie

Napisz opinię

VITALAKT VIVO

VITALAKT VIVO

Żywe kultury bakterii do przygotowania w domu naturalnego jogurtu probiotycznego

Napisz opinię

5 Inne produkty w tej samej kategorii: